KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7647139
nr 764 7139
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Blandteknik, Lage Lindell (1920-1980), 1947, Interör, signerad. Lage L motivets mått: 35 x 32
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 11 juni 2012
kl 18:20:14
10/6 10:43:28
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell